Instrukcja użytkowania

Rozładunek produktów oraz umiejscowienie 

 

Balie ogrodowe przyjeżdżają na palecie. Jeśli klient zamówił wariant z piecem zewnętrznym, wtedy są dwie palety jedna z piecem druga z balią. W przypadku rozładunku produkt musi być zdejmowany ze szczególną ostrożnością oraz umiejscowiony na twardym, stabilnym gruncie.

Sauny oraz baseny przyjeżdżają na zwykłej lawecie lub autem z HDS. W przypadku zwykłej lawet rozładunek jest po stronie klienta. Produkty muszą być rozładowywane ze szczególną ostrożnością oraz umiejscowione na twardym, stabilnym gruncie.

Jacuzzi przyjeżdżają na palecie lub lawecie. Rozładunek jest po stronie klienta. Produkty muszą być ściągane ze szczególną ostrożnością oraz umiejscowione na stałym, stabilnym gruncie.

 

Zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi

 

Mimo tego, że wszystkie nasze produkty są przez nas impregnowane, klient jest odpowiedzialny samodzielne zabezpieczenie produktu przed wilgocią.

Zalecamy samodzielną impregnację minimum raz do roku przeznaczonym specjalnie do tego olejem (zalecamy Remmers, który jest na drewnie). Nie wpłynie to w żadnym stopniu na gwarancje produktu.

Jeśli Państwa okolica jest narażona na tornada, wichury, ulewy lub inne warunki atmosferyczne, umiejscowienie produktu powinno być w odpowiednim miejscu tak, aby wpływ pogód ograniczony do minimum.

Zimą zalecane jest spuszczanie wody z balii, aby uniknąć zamarznięcia wody. Po spuszczeniu wody z balii zalecane jest włączenie dysz w pustej bańce na krótki okres, aby resztki wody zostały wydmuchane. Jeśli klient posiada odpowiednie rozszerzenia, które umożliwiają trzymanie wody w balii zimą, jest odpowiedzialny za dopilnowanie czy woda, aby na pewno nie zamarzła.

 

Korozja oraz środki chemiczne

 

Środki chemiczne nie mogą być używane w standardowej wersji pieca tj. stal nierdzewna AlSi 304. W przypadku rozbudowy balii o piec kwasoodporny AlSi 316 klient jest odpowiedzialny za używanie środków chemicznych, przeznaczonych do tego rodzaju pieca. Niezastosowanie się do tej rady może spowodować korozję.

 

Elektryka

Produkty o napięciu 220/230V można wpiąć za pomocą wtyczki tylko do sprawdzonej oraz autoryzowanej przez elektryka instalacji. W przypadku pieców w saunach z większymi napięciami muszą one z ostać podłączone przez autoryzowanego elektryka, aby produkt nie stracił gwarancji.

 

Konserwacja systemów masaży oraz wkładów

 

Hydromasaż wymaga dbałości o niego oraz konserwacji. Zalecane jest, aby co jakiś czas wpuścić do dysz sprężone powietrze i w taki sposób wyczyścić rurki odpowiadające za masaż. Taki sam zabieg zalecany jest do dysz powietrznych.  Wkład może być czyszczony zwykłymi środkami np. do wanny lub pryszniców. Pokrywa z włókna szklanego posiada od spodu zaślepki przez zarysowaniem wkładu. Jeśli odpadną, zalecane jest, aby klient we własnym zakresie zamontował jakieś zabezpieczenie przed porysowaniem wkładu.  

 

 

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl