Najnowsze na blogu
Balia ogrodowa zimą. Jak odpowiednio skonfigurować?
Balia ogrodowa zimą. Jak odpowiednio skonfigurować?

Określenie budżetu na zakup

 

Balia ogrodowa której przeznaczenie będzie głównie zimą, obciąży bardziej domowy budżet niż standardowa wersja. Ważne jest aby określić konkretną kwotę na zakup, na której podstawie można dopasować odpowiednie konfiguracje, które ułatwią korzystanie z balii, basenu czy jacuzzi. 

 

 Piec elektryczny 

Balia z samym piecem elektrycznym lub w wersji hybrydowej (piec na drewno + piec elektryczny) będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem fotowoltaiki to możesz sobie pozwolić na taki wariant który zdecydowanie ułatwi bezpośrednią ingerencję w nastawianą temperaturę. Balia która posiada piec elektryczny jest wyposażona w pompę obiegową oraz termostat dzięki któremu można ustawiać temperaturę w zakresie 5-40 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu woda zimą będzie miała cały czas dodatnią temperaturę. Jest to najprostsze rozwiązanie. Dodatkowo zalecamy wyposażyć balię w pokrywę termiczną oraz izolację

 

Izolacja oraz odpowiedni piec

 

Drugim oraz najczęstszym rozwiązaniem jest dodanie do konfiguracji elementów izolowanych oraz pieca ze stali kwasoodpornej. Pokrywa termiczna oraz izolacja wkładu idą idealnie ze sobą w parze. Pomogą zachować dłużej ciepłą wodę oraz przyspieszą jej czas nagrzewania. Dodatkowo warto pomyśleć o wyżej wspomnianym piecu z kwasówki AISI 316. W tej wersji pieca można stosować sól która może pracować na delikatnie ujemnych temperaturach, co powinno zagwarantować, że woda w balii ogrodowej nie zamarznie. Zalecamy połączenie tych wszystkich trzech elementów tj. pokrywa termiczna, izolacja wkładu oraz piec ze stali kwasoodpornej. Jeśli posiadasz ograniczony budżet można wybrać między izolowaną pokrywą i izolacją a piecem ze stali kwasoodpornej. 

 

Samodzielne doglądanie 

 

Jeśli Twój budżet nie przewiduje dodatkowego doposażnia, które ułatwi utrzymanie dodatniej temperatury zawsze możesz samemu monitorwać stan wody. W takiej sytuacji warto dokupić termometr wifi który pozwoli Ci zdalnie monitorować temperaturę wody. Przy odpowiednim monitorowaniu, możesz stopniowo dokładać drewna do pieca aby utrzymać wodę powyżej zera. To rozwiązanie może też się sprawdzić jeśli woda w balii będzie spuszczana drugiego dnia od jej napełnienia (np użytkowanie weekendowe). 

 

 

Twoje bezpieczeństwo

 

Każdy z nas wie, że zimą przy ujemnych temperaturach woda zamienia się w lód. Może to stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia ponieważ podczas kąpieli czy to w jacuzzi, balii czy basenie zawsze rozchlapiemy trochę wody na zewnątrz naszego domowego spa. Podczas opuszczania naszej wanny, łatwo o poślizgnięcie się i nieszczęśliwy wypadek. Tu na pomoc przychodzą maty antypoślizgowe które zniwelują zagrożenie. 

Niezależnie od Twojego wyboru, pamiętaj aby monitorować stan wody. Po jej spuszczeniu warto włączyć systemy masażu na kilkanaście sekund aby wydmuchać resztki wody. 

Fotowoltaika

Oferta specjalna

Jeżeli prowadzisz biznes w postaci domków letniskowych lub innej agroturystyki. Posiadasz lub planuje zakup kilka produktów z kategorii domowego spa, zainwestuj w panele, by nie płacić za prąd oraz osiągnąć maksymalne zyski.

Zobacz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl