Najnowsze na blogu
Thermowood czyli termo drewno w praktyce
Thermowood czyli termo drewno w praktyce

Termo drewno to drewno poddane procesowi termicznemu w kontrolowanych warunkach, który polega na ogrzewaniu drewna w wysokiej temperaturze bez dostępu powietrza. Proces ten nazywa się termicznym modyfikowaniem drewna (TMT - z ang. Thermal Modification of Timber).

Podczas procesu termicznego drewno zostaje poddane temperaturze od 160°C do 240°C, co powoduje zmianę jego właściwości. Proces ten prowadzi do zwiększenia stabilności wymiarowej drewna, zmniejszenia jego skłonności do pękania, poprawy odporności na warunki atmosferyczne, a także poprawy wytrzymałości na insekty i grzyby.

Termo drewno charakteryzuje się brakiem żywic, co wpływa na zmniejszenie skłonności do wchłaniania wilgoci. Jest to zatem materiał o zwiększonej trwałości i stabilności, który może być stosowany w różnych zastosowaniach, takich jak konstrukcje drewniane do balii lub innych, podobnych produktów z architektury ogrodowej. 

 

 

 

Fotowoltaika

Oferta specjalna

Jeżeli prowadzisz biznes w postaci domków letniskowych lub innej agroturystyki. Posiadasz lub planuje zakup kilka produktów z kategorii domowego spa, zainwestuj w panele, by nie płacić za prąd oraz osiągnąć maksymalne zyski.

Zobacz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl